Kirándulás Luxorba

A kora reggeli órákban légkondicionált busszal indulunk Luxorba az Ön szállodája elől, majd 9:00 óra magasságában megérkezünk és kezdetét veszi az ókori időutazásunk. 

Először a Nílus keleti partján található Karnaki templomot látogatjuk meg. 

Ki ne ismerné a "Halál a Níluson" című film jelenetét, ahol az egyik oszlopról lezuhan egy szikla? Valaha tíz ilyen gigantikus oszlop volt. Az I. Széthi és Nagy Ramszesz által épített Nagy Oszlopcsarnok még erősebb. 134 oszlop alkotja az emberiség történetének egyik legnagyobb építményét. Az obeliszkek, szentélyek és szobrok között egy szent tó található. A falakat domborművek borítják. Figyelemre méltó, hogy mindezek az épületek az istenek és a papok számára voltak fenntartva. A közemberek nem léphettek be a templomkomplexumba, és csak az éves körmenetek alkalmával láthatták a bálványt.

A Karnaki templom megtekintése után hajóval átkelünk a Níluson és elfogyasztjuk az ebédet, majd folytatjuk utunkat a Holtak Városába, a Nílus nyugati partjára. 

A nyugati parton tett látogatásunkat III. Amenhotep két kolosszális szobrának (Memnon kolosszusai) megtekintésével kezdjük. A Memnon-kolosszusok két kolosszális ókori egyiptomi szobor, amelyek a Kr. e. 14. században élt Amenhotep III. fáraóról készültek. A Nílus völgyében, a Királyok völgye közelében, Thébában, nyugaton találhatók. A két kolosszális szobrot i. e. 1379 körül állították fel a halotti templomának bejárata két oldalán. Ezekkel a hatalmas szobrokkal a templom hatalmas lehetett. Sajnos ezt a templomot két földrengés pusztította el i. e. 1213-1204 és i. e. 27 között.

Ezt követi a híres Királyok Völgyének meglátogatása. A Nílus nyugati partján, Luxor modern városával szemben a Királyok Völgye ad otthont a legnagyobb királyi templomoknak, síroknak és palotáknak, amelyeket az egyiptomi kultúra létrehozott.

I. Thutmose volt az első fáraó, akit itt temettek el, I. Amenhotep, az Újbirodalom alapítója után, aki az első király volt, akinek a közelben titkos sziklasírját építették. Azt remélték, hogy a rejtett hely nagyobb védelmet nyújt a királyi síroknak, de ez a várakozás tévesnek bizonyult. Az eddig feltárt összes sírt kifosztották.

A kirándulás végén megnézzük Hatsepszut halotti templomát. A teraszszerűen emelkedő templomépület közvetlenül egy impozáns, meredek sziklafal előtt áll, és az akkori Egyiptomhoz képest szokatlanul modern építészeti megoldásokat mutat. Hatsepszut halála után, aki 20 évig uralkodott az egyetlen női fáraóként, utódja, III. Thutmose részben megpróbálta lerombolni a templomot.

A nap végén meglátogatunk egy alabástrom manufaktúrát, ahol a hazaindulás előtt lehetőség nyílik egy kis vásárlásra. 

Ár: 80,- EUR

Az ár tartalmazza az útiköltséget, a belépőjegyeket és az ebédet. 

Lehetőség van privát kirándulás foglalására is, ennek áráról érdeklődjön elérhetőségeinken. 

Fotógaléria